banner23

banner26

banner24

banner25

ASELSAN yerli solunum cihazı üretimine öncülük ediyor

Aselsan, Sağlık Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen solunum cihazları üretimi sürdürmeye devam ediyor. ASELSAN Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün yaptığı paylaşımda "Kararlıyız, ülkemizin nefesi olacağız." ifadesini kullandı.

TEKNOLOJİ 22.09.2020, 11:55
ASELSAN yerli solunum cihazı üretimine öncülük ediyor
banner34

Aselsan, Sağlık Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde gerçektirilen solunum cihazları üretimi sürdürmeye devam ederken çalışmaların yoğunluğu arttı.

Kararlıyız, ülkemizin nefesi olacağız

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün resmi sosyal paylaşımdan sitesinden yaptığı paylaşımda, "Paydaşlarımızla birlikte çıktığımız yolda ülkemizin ve milletimizin her daim yanında duruyor, ürettiğimiz teknolojilerimizle yarınımıza değer katmaya devam ediyoruz. Kararlıyız, ülkemizin nefesi olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Koronavirüs salgını sonrası solunum alanında gelişim gösteren ASELSAN, solunum yetmezliği çeken hastaların da umudu oldu.

ASELSAN bu üretimini Sağlık Bakanlığı öncülüğünde Baykar, Arçelik, Biosis ve Sanayi Bakanlığı'nın yoğun desteğiyle gerçekleştiriyor.

Ayrıca ASELSAN, yakın zamanda Kazakistan Engineering şirketi iş birliği ile 2011'de kurulan KAE, Kazakistan ordusunun savunma sanayi alanındaki ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Kazakistan Sağlık Bakanlığı ile 1.500 adet solunum cihazı sözleşmesi imzalanmıştı.

22°
parçalı az bulutlu