banner23

banner26

banner24

banner25

BAE'den Birleşik Krallık'a 1,38 milyar dolarlık yatırım

İngiltere Yatırım Ofisi (OFI) ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin Mubadala Yatırım Şirketi, 1 milyar sterlin (1,38 milyar $) değerinde yaşam bilimleri anlaşması imzaladı.

TEKNOLOJİ 27.03.2021, 10:46
BAE'den Birleşik Krallık'a 1,38 milyar dolarlık yatırım
banner34

2020 yılında 32 milyar dolar olan Birleşik Krallık ve BAE arasındaki sıkı ekonomik ilişkiler derinleşmeye devam ediyor.

Arab News'in haberine göre, İngiltere Yatırım Ofisi (OFI) ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin Mubadala Yatırım Şirketi; sağlık, teknoloji, yeşil enerji ve altyapı gibi konuları içeren 1 milyar pound (1,38 milyar $) değerinde yaşam bilimleri anlaşması imzaladı.

BAE'ye ait Mubadala şirketi, Birleşik Krallık'ın geçen yıl açıkladığı 200 milyon sterlin değerindeki ''Yaşam Bilimleri Yatırım Programı''na, ilk olarak 800 milyon sterlin ödeme gerçekleştirerek programa dahil olacak. 

Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Sekreteri Liz Truss, ''BAE, Birleşik Krallık için önemli bir ticaret ortağı ve dünyanın en büyük ve en deneyimli yatırım şirketlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Bilim, teknoloji ve yeşil büyüme gibi yarının sektörlerinde daha yakın işbirliği yapıyor olmamız harika, böylece koronavirüsten yatırım odaklı, iş odaklı bir kaçış sağlayabiliriz." ifadelerini kullandı. 

Programın ana sorumluluğunu üstlenen Londra merkezli Yaşam Bilimleri Endüstrisi, Birleşik Krallık'ta yılda 80 milyar sterlin ciro elde etmekte ve 250 binden fazla kişiye istihdam sağlamaktadır. 

24°
açık