banner23

banner26

banner24

banner25

BAE Merkez Bankası dijital para için harekete geçti

Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası, 2023-2026 stratejik hedefleri kapsamında ülkede finansal hizmetler sektöründe dijital para birimi çıkarmak ve dijital dönüşümü desteklemek için harekete geçti.

TEKNOLOJİ 12.07.2021, 15:39
BAE Merkez Bankası dijital para için harekete geçti
banner34

Dijital para birimine bir ülke daha geçmeyi düşünüyor.

Şarkul Avsat'ın haberine göre, BAE resmî haber ajansı WAM, BAE Merkez Bankası'nın dijital paraya geçeceğini duyurduğunu aktardı. Haberin devamında BAE Merkez Bankası’nın dünyanın en büyük 10 merkez bankasından biri olmayı hedeflediği ve ortaklarından bankanın gelecekteki ihtiyaçlarına ilişkin beklentilerini banka yönetimine iletmelerini istediği belirtildi.

Merkez Bankası'nın web sitesinden yapılan açıklamaya göre, gelecek yıllarda en son teknolojileri takip ederek BAE'deki finansal hizmetler sektöründe dijital para birimi çıkarmak ve dijital dönüşümü desteklemek dahil olmak üzere yedi hedef belirlendiği ifade edildi.

Plan kapsamında finansal kapsayıcılığı ve finansal hizmetlere erişimi daha hızlı ve daha iyi hale getirmek için dijital paranın kullanımına ek olarak düzenleyici ve sigorta sistemlerinde teknolojiden yararlanılacağı belirtildi.

22°
parçalı az bulutlu