banner23

banner24

Bill Gates, TikTok hakkında açıklama yaptı

ABD yönetimi, ulusal güvenliğe tehdit oluşturduğu gerekçesiyle TikTok'u yasaklama kararı alınca, Microsoft'un TikTok'u bünyesine dahil edeceğine dair haberler çıkmıştı. Microsoft'un kurucularından Bill Gates konuya dair açıklama yaptı.

TEKNOLOJİ 10.08.2020, 16:15
Bill Gates, TikTok hakkında açıklama yaptı

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Başkan Trump ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in açıklamalarının ardından; TikTok'un yasaklanmasını da içeren kararnamenin yönetim tarafından kabul edilmesi ve Trump'ın Amerikan bir şirketin TikTok'u almasıyla yaptırımların değişebileceğini belirtmesi, farklı iddiaların ortaya çıkmasına neden olmuştu.

Bu iddialardan biri de ABD menşeli yazılım şirketi Microsoft'un, TikTok'u satın almaya dair girişimlerinin olduğu iddiasıydı. Devam eden süreçte, yalnızca Microsoft'un değil farklı firmaların da TikTok'u satın almaya niyetlendiği öğrenildi. Bill Gates meseleye dair açıklamada bulundu.

Bill Gates: Avantaj, dezavantaja dönüşebilir

Microsoft'un kurucularından olan ve halihazırda şirketin teknik danışmanlığını yapan Bill Gates, "İki şirketin anlaşma olasılığı başta avantaj gibi görünebilir ama bu durum dezavantaja da dönüşebilir" şeklinde konuştu.

banner34