banner23

banner26

banner24

banner25

Bill Gates: Yeni kurucular tatil yapmasın

Teknoloji alanında başarılarıyla dünyanın önde gelen isimlerinden biri olmayı başaran Bill Gates, yeni şirket kurucularına altın değerinde tavsiyeler verdi. 

TEKNOLOJİ 28.07.2020, 08:26
Bill Gates: Yeni kurucular tatil yapmasın
banner34

Bill Gates iş dünyasının bir araya geldiği bir etkinlikte, Evenbrite kurucu ortağı ve CEO'su Julia Hartz ile şirket kurmak üzerine tecrübelerini paylaştı.

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, yeni şirket kurucularının fedakarlık noktasında iyi olmaları gerektiğini öne sürdü. Günümüzün milyarderleri arasında yer alan ve varlıklı bir aileden gelmesine rağmen, alışılmışın dışında bir yenilikle başarılarını inşa eden Bill Gates, yeni kurucuların özellikle ilk yıllar tatil yapmaması gerektiğini söyledi.

Gates yükselişinin ilk günlerine değindi

20'li ve 30'lu yaşlarını yaptığı fedakarlıklar bağlamında ikiye ayıran Bill Gates, ilk zamanlar hiç tatil yapmadığını ve yıllar geçtikçe biraz daha rahatladığını ancak hiçbir zaman fedakarlıktan ödün verdiğini belirtti. 

Tavsiye çerçevesine herkesi eklemedi

Halihazırda haddinden fazla çalışarak başarı elde edebileceğini düşünen insanların var olduğunu söyleyen Gates, bunun herkes için uygun olmadığını da ekledi. Kişinin kendisini bu fikre fazla kaptırabileceğini ve bütün kurucular için böyle bir tavsiyede bulunmadığını da sözlerine ekledi. 

400 Milyar dolarlık hata

Julia Hartz ile sohbetine hata olarak gördüğü tecrübelerini de ekleyen Gates, en büyük hatasının Android'i kurmamak olduğunu söyledi. Apple'ın iOS işletim sistemine bir rakip çıkarması gerektiğini söyleyen Gates, bu hatanın kendisine 400 milyar dolara patladığını belirtti.

Dünyanın en zengin kişileri listesinde ikinci sırada yer alan Bill Gates'in şuanki servetinin 107 milyar dolar değerinde olduğu biliniyor. 

22°
parçalı az bulutlu