banner23

banner26

banner24

Birleşik Krallık, Binance'nin faaliyetlerini yasakladı

Birleşik Krallık, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance'nin ülkedeki faaliyetlerini durdurma kararı alarak kullanıcılara uyarıda bulundu.

TEKNOLOJİ 28.06.2021, 13:11
Birleşik Krallık, Binance'nin faaliyetlerini yasakladı
banner34

Birleşik Krallık sermaye piyasalarının düzenleyici kurumu olan FCA tarafından 25 Haziran'da yapılan açıklama ile, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance'nin herhangi bir regüle edilmiş faaliyeti yapamayacağı belirtildi. Açıklamada küresel olarak giderek daha fazla inceleme altına giren bu platforma karşı kullanıcılar uyarıldı.

FCA ayrıca kullanıcılara Binance Markets ve daha kapsamlı Binance grubuna karşı da uyarıda bulundu.

Binance ise açıklamasında 2020'de satın aldığı Binance Markets'in henüz düzenleyici izinleri kullanmadığını ve FCA'nın adımının Binance.com internet sitesinde sunulan hizmetleri etkilemeyeceğini ifade etti.

Binance şirketinin sözcüsü de düzenleyicilerle çalışırken iş birliğine dayanan bir yaklaşımı benimsediklerini, (koşullara) uyma yükümlülüklerini ciddiye aldıklarını ve bu yeni alandaki değişen politikaları, kuralları ve yasaları aktif olarak takip ettiklerini ifade etti.

Binance geçen yıl Haziran ayında FCA tarafından regüle edilmiş bir şirketi satın almış ve bunu sterlin ve avro kullanarak kripto para işlemleri hizmeti sağlamak için kullanacağını açıklamıştı.

Birleşik Krallık’ta kripto para işlemleri her ne kadar doğrudan regüle edilmiş olmasa da kripto para türevleriyle işlem yapma hizmeti sağlamak için izin gerekmiyor.

22°
açık