banner23

banner26

banner24

banner25

Blue Origin uzay uçuşunda yeni bir ilke daha imza atacak

Blue Origin'in yakında olacak ticari uzay seyahati bir ailenin katılımıyla yeni bir ilke daha imza atacak.

TEKNOLOJİ 26.11.2021, 09:38
Blue Origin uzay uçuşunda yeni bir ilke daha imza atacak
banner34

Blue Origin, ticari uzay seyahatinde ilkleri elinden bırakmıyor.

Uzay seyahatinin önde gelen şirketlerinden Blue Origin tarafından 9 Aralık'ta yapılacak yolculukta ilk defa bir aile uzaya çıkmış olacak.

Uzaya seyahat edecek 6 kişilik ekibin içerisinde; Good Morning America sunucularından Michael Strahan, uzay endüstrisi yöneticisi Dylan Taylor, yatırımcı Evan Dick ve Bess Ventures’ın kurucusu Lane Bess, oğlu Cameron Bess ve Laura Shepard Churchley bulunuyor.

Ekibin içindeki Bess Ventures’ın kurucusu Lane Bess ve oğlu Cameron Bess uzaya çıkan ilk aile olacak.

Ekipte dikkat çeken diğer bir isim de uzaya giden ilk Amerikalı Alan Shepard’ın en büyük kızı Laura Shepard Churchley oldu.

Shepard Churchley ve Strahan'ı onursal konuk olarak gören şirket; uzayın sınırına taşıyacak tek aşamalı roketi ise Alan Shepard’ın başarısından dolayı New Shepard olarak adlandırılıyor.

Blue Origin tarafından paylaşılan bir videoda Laura Shepard Churchley, “‘New Shepard’da orijinal bir Shepard uçacak’ demek benim için biraz eğlenceli. Babamın mirasıyla gurur duyuyorum. O, uzaya çıkan ilk Amerikalı ve aydaki beşinci adamdı ve şimdiye kadar ayda golf oynayan tek adamdı.” ifadelerini kullandı.

Blue Origin birkaç ay önce de Star Trek yıldızı William Shatner'ı uzaya çıkarmış; Shatner uzaya çıkan en yaşlı insan olmuştu.

11°
hafif yağmur