banner23

banner24

Canva'nın değerlemesi 40 milyar dolara yükseldi

Online tasarım platformu Canva, T. Rowe Price'ın liderliğini üstlendiği yatırım turunda 200 milyon dolar yatırım alarak değerlemesini 40 milyar dolara çıkardı.

TEKNOLOJİ 16.09.2021, 09:37
Canva'nın değerlemesi 40 milyar dolara yükseldi
banner46

Avustralya merkezli grafik tasarım platformu olan Canva, T. Rowe Price'ın liderliği üstlendiği yatırım turunda 200 milyon dolar değerinde yatırım aldı.

Webrazzi'nin haberine göre, Canva'nın değerlemesini 40 milyar dolara çıkaran tura Franklin Templeton, Sequoia, Bessemer Venture Partners, Greenoaks Capital, Dragoneer, Blackbird, Felicis ve AirTree katıldı. Yeni değerleme ile Canva değeri, son beş ayda iki katına çengel attı.

2013 yılında Sidney'de 34 yaşındaki Avustralyalı Melanie Perkins ve 35 yaşındaki Cliff Obrecht tarafından kurulan Canva'nın online platformu; müşteriler için tebrik kartlarından posterlere, özgeçmişlerden takvimlere kadar her şeyi yapmaları için tasarım şablonları ve araçları üretiyor. Ücretsiz ve premium kullanımı bulunan Canva; Adobe Photoshop'la veya daha kompleks tasarım araçlarıyla uğraşmak istemeyenlere büyük oranda rahatlık sunuyor.

Şu anda 190 ülkede 60 milyondan fazla kullanıcısı olan şirketin, yıl sonuna kadar 1 milyar dolar geliri hedeflediği biliniyor. Canva'nın Zoom, Salesforce, Paypal, Marriott International ve American Airlines'ın da içinde olduğu 500 binden fazla ödeme yapan müşterisi mevcut. Şirket ayrıca, 2021 yılında Sidney ve Manila'daki genel merkezleri de dahil olmak üzere 1000'den fazla yeni çalışanı bünyesine kattı.

Canva'nın, servetinin hemen hemen yüzde 30'unu hayır kurumlarına bağışlamayı planladığı biliniyor.

banner34
23°
açık