banner23

banner26

banner24

Çin'den büyük Metaverse yatırımı

Şanghay Belediye Ekonomi ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu, 5 yıllık şehir kalkınma planına Metaverse'ü dahil edeceğini duyurdu.

TEKNOLOJİ 01.01.2022, 12:29
Çin'den büyük Metaverse yatırımı
banner34

Sanal evren olarak ifade edilen Metaverse'e dünyanın pek çok tarafından yatırımlar gelmeye devam ediyor.

CNBC tarafından yapılan habere göre Şanghay Belediye Ekonomi ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu, ilerideki beş yıl için uygulayacağı şehir kalkınma planına Metaverse'ü dahil edeceğini açıkladı.

Sanal alanlara yatırımlarını artırmak isteyen Şanghay Belediye Ekonomi ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu tarafından yapılan açıklamada; kamu hizmetleri, eğlence, üretim güvenliği ve endüstriyel üretim gibi konulara Metaverse’ün entegre edilmesinin ve teşviklerin artırılması gerektiği kaydedildi.

Komisyon buna ek olarak; blok zinciri gibi birçok yeni teknolojiye yönelik araştırmaları da artıracağını aktarırken planlar ile ilgili bir zaman çizelgesi paylaşmadı.

New York Üniversitesi’nden Winston Ma da dijital dolandırıcılık ihtimaline yönelik CNBC’ye açıklama yaptı.

Ma, Çin hükümetinin geçen yıl boyunca teknoloji devlerine, oyunlara ve kripto paralara yönelik getirdiği yasakları örnek göstererek Metaverse’e karşı kısıtlama gelme ihtimalinin bulunduğunu vurguladı.

Son zamanlarda Çin’de bulunan 1.300’den fazla şirket Metaverse için marka tescil başvurusu ve milyarlarca dolarlık yatırım yapmıştı.
 

27°
açık