banner23

banner24

Çin’de otonom sürüş ağı genişliyor

Çin Ulaştırma Bakanlığı, 10’dan fazla şehirde sürücüsüz otomobillerin belirli alanlarda ve zamanlarda ticari olarak kullanılmasına izin verdi.

TEKNOLOJİ 26.08.2022, 12:59
Çin’de otonom sürüş ağı genişliyor
banner46

Otomobil teknolojisi geliştikçe otomobillerin yetenekleri de artıyor. Günümüzde birçok araç, otonom sürüş destek sistemleri ile donatılmış durumda. Sürücüsüz otomobiller yaygınlaşırken bu konuda bir adım da Çin’den geldi. Çin Ulaştırma Bakanlığı, 10’dan fazla şehirde sürücüsüz araçların belirli alanlarda ve zaman dilimlerinde ticari olarak denenmesine izin verdi.

Çin'de sürücüsüz otomobil dönemi başlıyor! - ShiftDelete.Net

Çin Ulaştırma Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Departmanı Müdür Yardımcısı Han Jinghua, düzenlediği basın toplantısında Çin’de belirlenen bölge ve saatlerde sürücüsüz otomobillerin trafiğe çıkabileceğini ve taksi olarak görev yapacak olan araçların bu süreçte yeteneklerinin de test edileceğini ifade etti. Sürücüsüz otomobiller test sürecini başarı ile geçerse bu proje kapsamının genişletilmesinin hedeflendiğine dikkat çekti.

Araçlar bu şehirlerde daha farklı noktalarda da görev yapabilecek. Ayrıca sürücüsüz araçların çalışma saatleri de artırılacak. Bunun yanı sıra başka şehirlerde benzer uygulamaların hayata geçirilmesi de planlanıyor.

banner34
18°
açık