banner23

banner26

banner24

banner25

Clubhouse uygulamasının Android versiyonu geliyor

Sesli sohbet uygulaması Clubhouse, IOS işletim sisteminin ardından Android işletim sistemine de geçiş yapmaya hazırlanıyor.

TEKNOLOJİ 28.02.2021, 11:10
Clubhouse uygulamasının Android versiyonu geliyor
banner34

Sesli sohbet uygulaması Clubhouse, kullanım alanını genişletmeye devam ediyor.

Son dönemde sosyal medyada popüler hale gelen sesli sohbet platformu Clubhouse, bir yeniliğe daha imza atarak Android işletim sistemli telefonlarda da kullanılmak için hazır hale getiriliyor.

İlk olarak şubat ayında 9 milyona yakın indirme sayısına ulaşan sesli sohbet uygulaması, sadece IOS işletim sistemi uygulamasında yer alıyordu. Ancak Clubhouse'un kurucuları yeni kararlar alarak uygulamalarını Android işletim sistemine taşımak için çalışmalara başladılar.

Sesli sohbet uygulamasının kurucuları, Android işletim sistemine geçişi sağlayacak birçok yazılımcı ve geliştirici ile görüştüklerini daha önce dile getirmişlerdi.

Clubhouse merkezinden paylaşım yaptığını açıklayan geliştirici Mopewa Ogundipe, sesli sohbet uygulamasının Android işletim sistemine geçişini sağlayacak ekibe katıldığını duyurdu.

Android işletim sistemi için geliştirme aşaması ekibinde kaç kişi olacağına dair açıklama yapılmazken Clubhouse’un çok kısa bir süre içinde Google Play Store'da yayınlanacağı belirtiliyor.

Sosyal medya uygulamasının popülerliği günden güne artmaya devam etse de bazı ülkeler ve kullanıcılar ise, Clubhouse’un güvenlik konularından endişe duyduklarını ifade etmişlerdi. Geçtiğimiz günlerde bir hacker, Clubhouse’daki açıktan yararlanarak sohbet odalarındaki konuşma kayıtlarını kendi platformuna aktarmıştı.

Bu olayın üzerine Clubhouse hemen bir açıklama yaparak gizlilikleri ihlal eden kullanıcısının erişimini kalıcı olarak engellediğini ve uygulama için güvenlik önlemlerini artırdığını duyurmuştu.

Sesli sohbet uygulamasının Android işletim sistemine gelmesiyle birlikte uygulamaya davetiyeyle girişin kaldırılıp kaldırmayacağı ise merak konusu haline geldi.

24°
parçalı az bulutlu