banner23

banner24

CTech Güvenli Uydu Haberleşme Sistemleri ile İspanya pazarına adım atıyor

CTech Bilişim ve Tecnobit-Oesía Grup arasında uydu haberleşme teknolojilerinde iş birliği imzaları atıldı.

TEKNOLOJİ 23.11.2021, 19:27
CTech Güvenli Uydu Haberleşme Sistemleri ile İspanya pazarına adım atıyor
banner46

CTech, güvenli uydu haberleşme sistemleri ile İspanya'ya "merhaba" diyecek. Güvenli Uydu Haberleşme Sistemleri ile öne çıkan C Tech Bilişim, güvenlik, savunma, havacılık ile diğer sivil sektörler için özgün ürün ve hizmet sağlamak amacıyla elektronik mühendislik sistemleri ve ürünleri tasarlayan, geliştiren ve bakımını yapan çok uluslu bir şirket ile iş birliğine gitti. CTech Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. AŞ. ile Tecnobit-Oesia Grup sabit ve döner kanatlı hava araçları için Karıştırmaya ve Bastırmaya Karşı Dayanıklı Güvenli Uydu Haberleşme Modemlerinin geliştirilmesi için bir iş birliği anlaşması imzalandı.

İspanyol şirketi Tecnobit-Oesia Grup uzman ekibiyle tüm dünyada çeşitli havacılık projelerine aviyonik sistemlerin tedariği için 45 yılı aşkın süredir hizmet veriyor. CTech, 2005 yılından bu yana; savunma ve güvenlik, havacılık ve uzay, telekom ve yayıncılık, haberleşme, siber güvenlik ve modelleme-simülasyon alanlarında kamu, özel sektör ve yurt dışındaki muhtelif paydaşlarına ürün ve çözümler sunmakta ve çeşitli projelerin yükleniciliğini yapıyor. CTech, milli imkanlarla geliştirdiği güvenli uydu haberleşme teknolojisi ile Türkiye’nin, dünyada bu teknolojiye sahip birkaç ülke arasında yer almasını sağlamakta. Geliştirilen bu sistem, NATO standartlarında karıştırma ve bastırmaya karşı güvenli bir haberleşme imkanı sunuyor.

İspanyol Savunma Bakanlığı (DGAM) ve Türk Savunma Sanayii Başkanlığı’nın (SSB) katılımıyla FEINDEF’ 21 uluslararası savunma fuarında imzalanan bu anlaşma, Karıştırmaya ve Bastırmaya Karşı Dayanıklı Güvenli Uydu Haberleşme Modemleri ile sabit ve döner kanatlı İspanyol hava platformlarının aynı teknolojiye sahip olan NATO müttefikleri ile müşterek operasyon yapabilmesine olanak sağlayacak. Bu iş birliği ile birlikte her iki şirketin ürün stratejisi İspanya ve Türkiye ile sınırlı kalmayıp çok daha büyük bir pazara hitap edebilmesini sağlayacak.

Oesía Grup

Grup Oesía, güvenlik, savunma,havacılık ve diğer sivil sektörler için özgün ürün ve hizmet sağlamak amacıyla elektronik mühendislik sistemleri ve ürünleri tasarlayan, geliştiren ve bakımını yapan çok uluslu bir şirkettir. Oesía Group'un Mühendislik Bölümü'nün tüm ürünleri ve projeleri, 40 yılı aşkın süredir Tecnobit markası ile hizmete sunulmaktadır. Tecnobit, Oesía Group'un mühendislik şirketidir. Tecnobit yenilikçi çalışmalarıyla, savunma,güvenlik ve haberleşme alanlarında uluslararası bir oyuncu haline geldi. Tecnobit, dünyanın önde gelen ülkelerine aviyonik, optronik, taktik ve güvenli haberleşme ve simülasyon sistemleri tedarik eder. Teknobit çözümleri, dünyada inşa edilen her 3 yeni nakliye uçağından 1'ine bileşen sağlamasına, Eurofighter programına katılmasına, Latin Amerika'daki en büyük simülasyon merkezini inşa etmesine veya dünyanın en güvenli cep telefonunu(NATO gibi uluslararası kurumların akreditasyonu ile) geliştirmesine olanak sağlamıştır. Rivas şirket merkezi (Madrid) ve Valdepeñas'taki (Ciudad Real) ofisi, Tecnobit'in uluslararası operasyon merkezleridir.

CTech

2005 yılında kurulan C Tech Bilişim Teknolojileri San. Ve Tic. AŞ., Savunma ve Güvenlik, Havacılık ve Uzay, Telekom ve Yayıncılık alanlarında Haberleşme, Siber Güvenlik ve Modelleme-Simülasyon teknolojilerinde faaliyet göstermektedir. Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki bilgi birikimi ve deneyimli insan kaynağı ile, ulusal ve uluslararası pazarlar için yenilikçi ürün ve çözümler geliştirme misyonunu yerine getiren CTech; sistem mühendisliği, elektronik donanım tasarımı, sayısal tasarım, haberleşme sistem tasarımı, RF tasarım, gömülü ve PC tabanlı yazılım ve bu bileşenlerden oluşan sistem geliştirme, entegrasyon ve üretim kabiliyetlerine sahiptir. CTech, kamu, özel sektör ve yurtdışındaki muhtelif paydaşlarına ürün ve çözümler sunmakta ve projelerin yükleniciliğini yapmaktadır. Firmamızın merkez ofisi İstanbul Kurtköy'deki Teknopark İstanbul Kampüsü’nde yer almakta olup Ankara Bilkent'teki Cyberpark Kampüsünde de ofisimiz bulunmaktadır. Paydaşlarına katma değerli ürün ve çözümler sunma vizyonu olan CTech'in yazılım geliştirme ile elektronik tasarım ve üretimine uygun toplamda 3000m2'lik ARGE ve üretim altyapısı bulunmaktadır. CTech, Millî Savunma Bakanlığından Üretim Müsaadesi Belgesi, AS9100D Belgesi ve IS0-9001:2021 Belgesi ile Milli ve NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgelerine de sahiptir. Ayrıca gerçekleştirdiği çalışmalarda ECSS, CMMI Seviye-3, IEEE-12207, IEEE-15288 ve MlL-STD-973, ANSI7EIA 649 gibi uluslararası kabul görmüş standart ve yaklaşımları dikkate almaktadır. ISO27001 Belgesi için ise altyapı çalışmaları tamamlanmış olup belgelendirme beklenmektedir. CTech 2018 Ocak ayından itibaren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ. iştirakidir.

banner34
16°
açık