banner23

banner24

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in Kurucusu Elon Musk ile bir videokonferans görüşmesi gerçekleştirdi.

TEKNOLOJİ 16.12.2021, 18:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü

Görüşmede, TÜRKSAT 5-B uydusunun uzaya fırlatılma süreci ve TOGG'un bataryaları konusunda atılabilecek adımlar değerlendirildi.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada uzun vadeli yatırım vurgusunda bulunularak, ''Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, elektrikli otonom araçlar, dijital ekonomi, uzun dönemli yatırımlar ve mevcut iş birliğini geliştirecek adımlar değerlendirildi.'' ifadeleri kullanıldı.

Resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada ayrıca, ''Türkiye'nin elektrikli aracı TOGG'un lityum bataryaları konusunda atılabilecek ortak adımların da masaya yatırıldığı görüşmede, Türkiye’nin SpaceX aracılığıyla ocak ayında uzaya fırlattığı TÜRKSAT 5-A uydusunun ardından TÜRKSAT 5-B uydusunun uzaya fırlatılma süreci de ele alındı.'' değerlendirmesinde bulunuldu.

Elon Musk daha önce Ankara'ya gelerek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Erdoğan ile ortak projeler kapsamında görüşme gerçekleştirmişti.

banner34