banner24

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sosyal medya, millî güvenliğini tehdit eder konuma geldi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ev sahipliğinde İstanbul'da düzenlenen "Türk Konseyi Medya Forumu" etkinliğine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyanın millî güvenliği tehdit etmeye başladığına dikkat çekti.

TEKNOLOJİ 22.10.2021, 14:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Sosyal medya, millî güvenliğini tehdit eder konuma geldi

Sosyal medyanın, kullanıcılar üzerindeki zararları Türk Konseyi Medya Forumu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dile getirildi.

WebTekno'nun haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı Türk Konseyi Medya Forumu'nda, sosyal medyanın denetim altında olmamasından dolayı millî güvenliği tehdit eder hale geldiğine dikkat çekti.

Türk Konseyi Medya Forumu'nda, yaygınlaşan sosyal medyanın insanlığa zarar verdiğini ve dezenformasyon kampanyalarına maruz bıraktığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yalan ve çarpıtılmış haberler sebebiyle dünyada milyonlarca savunmasız insanın hayatı kararmakta, ciddi travmalar ve dramlar yaşanmaktadır. Hiçbir denetimin veya otokontrolün olmadığı sosyal medya mecraları, bugün hem demokrasiyi hem toplumsal barışı hem de devletlerin millî güvenliğini tehdit eder konuma gelmiştir." dedi.

Türkiye'nin güvenlik konusunda kendi güvenliğini kendisinin sağladığını söyleyen Erdoğan, sosyal medya ortamından doğan zararlara da yine kendisinin çözüm getirebileceğini şu şekilde ifade etti:

"Diğer stratejik meselelerde olduğu gibi medya ve iletişim konusunda da kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz. Türk dünyası olarak bu hususta inisiyatif almalı, tecrübe paylaşımına gitmeli, güç birliği yapmalı ve elimizdeki imkanları en etkili şekilde değerlendirmenin yollarını aramalıyız."

13°
parçalı az bulutlu