banner23

banner24

Deniz araçları için Starlink

SpaceX’in uydu internet hizmeti Starlink’in yeni Maritime hizmeti ile deniz araçlarının kullanımına açılıyor.

TEKNOLOJİ 15.07.2022, 15:37
Deniz araçları için Starlink
banner34

Elon Musk’ın sahip olduğu SpaceX şirketi dünyanın her yerine internet götürme projesi kapsamında Starlink uydularını yörüngeye göndermeye devam ediyor.

İnternet erişimi sağlayan Starlink uyduları hareket halindeyken kullanılmıyordu. Kullanıcıların Starlink antenini sabit bir konumda tutmaları gerekiyordu. Yakın zamanda Federal İletişim Kurulu (FCC), hareket halindeki araçlarda Starlink internet hizmetinin kullanımını onaylamıştı.

SpaceX yeni Starlink Maritime, hizmetini duyurdu. Özellikle tekneler, gemiler, yatlar ve petrol kuleleri için dünyanın uzak sularında yüksek hızlı ve düşük gecikmeli internete bağlanmaya olanak tanıyor.

Yapılan geliştirmeler ile Starlink, deniz araçlarına 350 Mbps’ye varan yüksek hızlı ve 99ms’den daha az gecikme ile internet sağlayacak.SpaceX, Starlink Maritime’ın oldukça sağlam olduğunu ve tüm kötü hava koşullarına dayanabileceğini söylüyor.

Aylık 5 bin dolar

Starlink Maritime ücreti aylık 5 bin dolar, ayrıca kullanıcılardan bu hizmeti kullanmak için 10 bin dolarlık bir donanım ücreti isteniliyor.

27°
parçalı bulutlu