banner23

banner26

banner24

banner25

Donald Trump'tan "Triller" hamlesi

ABD Başkanı Donald Trump, TikTok'a rakip olan Triller isimli sosyal medya uygulamasını kullanmaya başladı.

TEKNOLOJİ 17.08.2020, 13:21
Donald Trump'tan "Triller"  hamlesi
banner34

Donald Trump sosyal medyada yaptıklarıyla şaşırtmaya devam ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump, TikTok’un rakipi olan Triller isimli sosyal medya uygulamasında kendisine hesap açtı.

The Verge'de yer alan habere göre, Trump TikTok’a misilleme yaparak Triller isimli sosyal medya uygulamasınını kullanmaya başladı.

Trump'ın açtığı hesap kısa bir süre içinde belirli bir kitleye ulaşırken, yayınlanan tanıtım videosu ise yarım milyondan fazla izlenme sayısına ulaştı.

Giriş videosunda Trump’ın “Ben teknolojide profesyonelim" ve "kimse benim gibi yapamaz" diyen ses kliplerini içeriyor. Diğer videolarında ise, "Joe Biden'ın hiçbir fikri yok" dediği kısa bir konuşma yaptığı klip yer alıyor.

TikTok’un rakibi olmaya hazırlanan Triller, kısa bir süre içinde 1 milyona yakın kişi tarafından indirildi.

Triller, 2015 yılında TikTok'tan iki yıl önce piyasaya sürüldü ve ortak sahibi Ryan Kavanaugh, CNBC'ye şirketin kendisini "biraz daha riskli" içeriğe sahip TikTok'un "yetişkin versiyonu" olarak gördüğünü söyledi.

Trump, 3 Ağustos'ta yaptığı bir açıklamada, ABD'deki kolu herhangi bir Amerikan şirketine satılmadığı takdirde Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok'u 15 Eylül'de yasaklayacaklarını açıklamıştı.

Güvenlik endişeleri nedeniyle TikTok'un Çin'in kontrolünde olmasını istemediklerini vurgulayan Trump, Microsoft ya da bunun gibi büyük bir ABD merkezli firmanın TikTok'un ABD kolunu alması gerektiğini belirtmişti.

22°
parçalı az bulutlu