banner23

banner26

banner24

Dünyanın yarısından fazlası sosyal medya kullanıyor

Dünya genelinde artan internet kullanımı ve sosyal medya kullanıcılığı her geçen gün artmaya devam ediyor. Yayınlanan bir rapora göre dünyanın yarısından fazlası sosyal medya kullanıcısı olarak gözüküyor.

TEKNOLOJİ 27.10.2020, 14:33
Dünyanın yarısından fazlası sosyal medya kullanıyor
banner34

Teknolojinin gelişimiyle beraber artan sosyal medya kullanımı gün geçtikçe artıyor.

TheNextWeb'te yer alan habere göre, sosyal medya platformlarına ilgi grafiği yükseliyor. Sosyal medya üyelik sayısı 4 milyar seviyesinin üstüne çıkması sosyal mecralara artan kullanımı gözler önüne seriyor.

7.18 milyar insanın evine giren sosyal medya kullanıcılığı dünyanın yarısından fazlasını kapsıyor. İstatistiklere göre gün içinde uyanık olan kullanıcılar, vaktinin yüzde 15’ini sosyal medyada harcadığı gözüküyor.

Digital 2020 October Global Statshot raporu baz alınılarak yapılan haberde gezegenimizde cep telefonu kullanan kişi sayısı 5.2 milyar, internete erişim sayısı ise 4.66 milyar olarak dikkat çekiyor.

En çok ziyaret edilen sosyal mecralar

Raporda yer alan diğer bir başlıkta ise en çok ziyaret edilen sosyal mecralar var. En çok ziyaret edilenler listesinin ilk sırasında Google yer alıyor. Google’ın ardından ise YouTube ve Facebook geliyor. Dikkat çeken diğer sosyal mecralar Wikipedia ve online alışveriş platformu Amazon ise listenin ilk 5’inde yer aldı.

26°
açık