banner23

banner24

Elon Musk: araçlar 1000 km menzile ulaşacak

Avrupa Akü Konferansı kapsamında konuşan Tesla CEO'su Elon Musk, gelecekteki araçlar için 621 mil menzile ulaşmak için çalışıldığını dile getirdi.

TEKNOLOJİ 25.11.2020, 15:30
Elon Musk: araçlar 1000 km menzile ulaşacak

Elon Musk, takipçilerinin karşısına bambaşka bir proje ile çıkmayı planlıyor. Musk, şirketinin mevcut modellerindeki bazı araçlarının 430 milden fazla menzile ulaşabileceğini kamuoyuna duyurdu. 

621 mil menzilli bir araç üzerinde çalıştığını söyleyen Tesla CEO'su Elon Musk, bu açıklaması ile bir kez daha gündeme geldi. Caranddriver'ın haberine göre şirketinin Avrupa piyasası hakkında yapılan bir video görüşmesi sırasında Elon Musk, 1000 kilometre (621 mil) menzile ulaşabilecekleri geliştirmelerin olduğunu belirtti. Maliyetleri aşağı çekmeyi hedeflediklerini vurgulayan Elon Musk, bu hamleyle "herkes bir elektrikli araba satın alabilir." ifadelerini kullandı.

Elon Musk, ilerleyen süreçte hedefleri arasında kilovat saat başına maliyetini düşürmek olacağını aktarırken Tesla şirketi, güç aktarma organlarını da geliştirerek dikkatleri üzerine çekti.

Tecrübeli CEO yaptığı açıklamanın devamında ise "Avrupa'da, kompakt bir otomobil, belki de bir hatchback yapmak mantıklı olacaktır." ifadelerini kullandı. 

banner34