banner23

banner26

banner24

Elon Musk: İstediğimize darbe yaparız!

Tesla CEO'su Elon Musk'ın Twitter'dan söylediği sözler büyük tepki topladı.

TEKNOLOJİ 28.07.2020, 13:34
Elon Musk: İstediğimize darbe yaparız!
banner34

Elon Musk ve Bolivya'daki darbe ilişkilendirilmişti

Geçen sene ABD, askeri darbe ile Bolivya'nın sosyalist Devlet Başkanı Evo Morales'i görevinden etti.Tesla'nın ürettiği elektrikli araçlarda kullanılan iyon pilini Bolivya'dan ithal etme konusunda sıkıntı yaşayan Elon Musk, Bolivya'daki darbe ile ilişkilendirilmişti. Bu hadisenin darbeden biraz önce olması, iddianın çıkış noktalarından biri oldu. 

Takipçisi ile diyaloğu tepki topladı

Elon Musk, Twitter üzerinden ABD'nin yeni ekonomik destek paketini eleştirdi. Musk'ın, "Bir başka hükümet teşvik paketi halkın çıkarına değil." sözlerine takipçisi, "Halkın çıkarına olmayan neydi biliyor musun? ABD yönetiminin sen lityum alabilesin diye Bolivya'da Evo Morales'e darbeyi organize etmesiydi." şeklinde cevap verdi.

Bunun üzerine Elon Musk, "Kime istiyorsak darbe yaparız. Aş bunları." cevabını verince bütün tepkileri üzerine çekti. 

İroni mi gerçek mi?

Musk'ın genel olarak sosyal medyada esprili bir üsluba sahip olması, bunun da ironik bir şaka olduğunu savunanların varlığına sebep oldu. Darbe ile bağlantısı olduğu iddialarına hicivsel bir cevap verdiği görüşü, çoğunluk tarafından kabul görmüyor. Kullanıcıların çoğu bu sözlerin hadsiz bir cüretkarlığın göstergesi olduğunu düşünüyor. 

28°
açık