banner23

banner26

banner24

banner25

Elon Musk, Tesla’nın patronu olmaktan nefret ediyor

Tesla ve SpaceX’in patronu Elon Musk, Tesla’nın patronu olmaktan nefret ettiğini; zamanını mühendislik ve tasarım işlerine ayırmak istediğini açıkladı.

TEKNOLOJİ 14.07.2021, 09:20
Elon Musk, Tesla’nın patronu olmaktan nefret ediyor
banner34

Dünya kamuoyunun yakından takip ettiği ''dahi çocuk'' Elon Musk, Tesla'nın yönetim kurulu üyelerine bir güneş paneli firmasını satın almaları için baskı yapmakla suçlandığı davanın ilk duruşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

BBC’nin haberine göre duruşma esnasında Musk, Tesla’nın patronu olmaktan oldukça nefret ediyorum; vaktimi tasarım ve mühendislik işlerine ayırmayı tercih ederdim." ifadelerini kullandı. Davacı tarafın avukatının, Musk'ın liderlik anlayışını eleştiren bir video göstermesi üzerine Musk, "Hiçbir şeyin patronu olmak istemiyorum." dedi.

Tesla’nın diğer yönetim ortakları, parası tükenmek üzere olan SolarCity güneş firmasının satın alınmasıyla şirketin sermayesinin yanlış şekillerde harcandığını iddia ediyor. Söz konusu satın alma işlemi gerçekleştiği sırada Musk, hem Tesla'nın hem de kuzenleri tarafından kurulan güneş paneli şirketinin yüzde 22'lik hisselerine sahipti. Musk, şirket hisselerinin herhangi bir kazanç sağlamadığını da kaydetti.

20°
açık