banner23

banner26

banner24

banner25

Elon Musk'tan Dogecoin'e ilişkin yeni açıklama

Elon Musk, Doge-1 isimli uydunun gelecek yıl Ay'a gönderileceğini ve Dogecoin'in uzaydaki ilk kripto para olacağını duyurdu.

TEKNOLOJİ 10.05.2021, 11:10
Elon Musk'tan Dogecoin'e ilişkin yeni açıklama
banner34

SpaceX'in CEO'su Elon Musk,  yörüngeye uydu yerleştirme ücreti olarak Dogecoin kripto para birimini kabul edeceklerini açıkladı.

The Verge tarafından yapılan habere göre DOGE-1 isimli uyduyu Ay'a fırlatmak için yapılan masraflat Dogecoin üzerinden ödenecek. "DOGE-1 Mission to the Moon" isimli projenin 2022'nin ilk çeyreğinde başlatılması bekleniyor. 

SpaceX Ticari Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Ochinero, DOGE-1 görevinin “kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesinde uygulanmasını göstereceğini ve gezegenler arası ticaretin temelini oluşturacağını” söyledi.

Elon Musk, ABD'de bir televizyon programına katılarak Godecoin ile ilgili konuşacağını söylemişti. Bu haberin verildiği paylaşımın ardından pek çok yatırımcı, Dogecoin'e yatırım yaptı. Bu vesileyle bu hafta sonu Dogecoin kripto para biriminin fiyatı rekoru görmüştü. Ancak program bitiminde ciddi bir düşüş yaşandı. 

Dogecoin, program bitiminde 51,49 cente inerek yüzde 30'a varan şok bir düşüş kaydetti. Satış pazar günü de sürdü. 45,66 cente kadar inen fiyata göre Dogecoin iki günlük düşüşü yüzde 38’i buldu. Ancak bu değişken piyasanın farklı bir örneği olarak Dogecoin'in uzaya çıkarılacak ilk kripto para olacağı paylaşımı sonrasında birimde bir yükseliş eğiliminin olduğu gözlendi.

25°
açık