banner23

banner26

banner24

Epic Games yeniden reddedildi

Epic Games'in App Store'a dönme talebi yine reddedildi. Ayrıca verilen karara göre Apple'ın, Epic Games'in sahibi olduğu Unreal Engine'e kısıtlama getirmesi engellendi.

TEKNOLOJİ 10.10.2020, 10:17
Epic Games yeniden reddedildi
banner34

Epic Games ve Apple şirketlerinin davasındaki yeni gelişmelere göre Epic Games yakın zamanda App Store'a geri dönemeyecek. Gelişmelerden biri de Apple'ın, Epic'in sahibi olduğu Unreal Engine'e misillemede bulunmasının engellenmesi oldu. 

Apple'ın en son faaliyete geçirdiği yasaklama işleminden sonra Epic Games ön ihtiyati tedbir adına işlemlere başlamıştı. Yargıç, geçici ihtiyati tedbirin nadiren verilen olağanüstü bir tedbir olduğunu kaydetti ve Epic Games'in taleplerinin kısmen kabul kısmen de reddedildiğini belirtti.

İki taraf yalnızca galibiyete odaklandı

Tech Crunch'ın haberine göre, bu karışık kararda iki tarafında galibiyeti almayı ve mağlubiyeti görmezden gelmeyi hedeflediği görüldü. Öyle ki Epic Games tarafından yapılan açıklamada, mahkemenin Apple'ın Unreal Engine'e misilleme yapmasını engellemesi kararına minnettar olunduğu belirtildi. Aynı zamanda Apple'ın rekabete aykırı tutumlarını sona erdirmek için çizgilerinden ayrılmayacakları da açıklamaya eklendi. 

Apple'dan yapılan açıklamada ise App Store'un bütün müşterilere karşı eşit tutum sergilemesinin müşterilere güven verdiği öne sürüldü. Mahkemenin kendilerini anlamasından dolayı minnettar oldukları belirtildi ve "12 yıldır App Store büyük ve küçük geliştiriciler için iş fırsatı adına bir mucize oldu. Bu yenilik ve dinamizm mirasını önümüzdeki yıl mahkemeyle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz." ifadeleri kullanıldı. 

İki şirketin bir sonraki duruşmasının 3 Mayıs 2021'de olması bekleniyor.

27°
açık