banner23

banner26

banner24

Ermenilerden Elon Musk'a Türksat 5A mesajı

SpaceX şirketinin elektronik posta kutusu, Ermenilerden gelen mailler ile doldu. İddialara göre Ermeniler, Elon Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX’in Türksat 5A uydusunu uzaya göndermemesini istiyor.

TEKNOLOJİ 28.10.2020, 13:38
Ermenilerden Elon Musk'a Türksat 5A mesajı
banner34

30 Kasım’da SpaceX’in Falcon 9 roketi ile fırlatılacak yeni uydumuz Türksat 5A, Ermenilerin engelleme girişimi ile karşı karşıya. Türkiye’nin Orta Doğu kapsama alanını genişletecek olan yeni uydumuz, Azerbaycan karşısında bozguna uğrayan Ermenistan’ı nedense rahatsız ediyor.

Ermenilerden Elon Musk’a Türksat 5A mesajı!

Ermenilerin rahatsızlıkları o kadar ciddi boyutta ki, sebebi çözülmemiş bir beklentiyle SpaceX’e Türksat 5A uydusunu fırlatmamaları için e-posta bombasına tuttular. Azerbaycan askerlerinin işgal altında olan Dağlık Karabağ’da görülmemiş başarıları karşısında çaresiz kalan Ermeniler, e-posta kampanyası ile Türkiye ile SpaceX arasındaki anlaşmayı iptal ettirebileceklerini düşünüyorlar.

Gönderilen iletilerin içeriği bilinmiyor olsa da ortaya çıkan posta listesinde görülen konu bile oldukça saçma görünüyor. “ Ya Elon Ermeni olsaydı ?” anlamına gelen What if Elon was Armenian? başlığı ile gönderilen postanın ilk cümlesinin bir kısmı da görüntüleniyor.

23°
açık