banner23

banner26

banner24

banner25

Facebook, aşı karşıtı yüzlerce hesabı kaldırdı

Facebook, Batı ülkelerinin aşılarına karşı güven algısını yok edebileceği gerekçesiyle aşı karşıtı kampanyalar yürüten yüzlerce hesabı sildi.

TEKNOLOJİ 11.08.2021, 12:04
Facebook, aşı karşıtı yüzlerce hesabı kaldırdı
banner34

Koronavirüs salgınının önüne geçmek için Batılı ülkeler tarafından üretilen aşıları güvenilir bulmayan ve aşı karşıtı paylaşımlarda bulunan kişilerin hesapları Facebook tarafından kaldırıldı. 

TRT Haber'in verdiği bilgilere göre Facebook, aşı karşıtlarının hesaplarını kaldırdı. Facebook gerekçe olarak bu hesaplardaki kişilerin; aşı hakkında kampanya düzenlediklerini, söz konusu kampanyalarla aşı karşıtı yanlış bilgileri yaymaya çalıştıklarını ve Batı ülkelerinin ürettiği aşılara karşı güven algısını yok etmeyi amaçladıklarını gösterdi.

Facebook, konuya ilişkin son raporunda, Rusya merkezli AdNow adlı bir şirkete ait influencer pazarlama ajansı Fazze'nin, söz konusu ağ ile bağlantılarının olduğunu söyledi.

Kapatılan hesapların Hindistan, Latin Amerika ve ABD'yi hedeflediğini söyleyen şirket, bu hesapların ayrıca "influencer" olarak bilinen etki alanı yüksek, çok takipçili kullanıcılarla da iş birliği yapmaya çalıştığını vurguladı.

18°
parçalı az bulutlu