banner23

banner24

Facebook dijital cüzdan için çalışmaları başlattı

Facebook; kullanıcıları için dijital para birimlerini saklamalarına yardımcı olacak bir dijital cüzdanı yıl içinde piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

TEKNOLOJİ 26.08.2021, 14:46
Facebook dijital cüzdan için çalışmaları başlattı

Facebook, kullanıcılarına mesajlaşma hizmeti vermenin dışında çıkarak kripto paralarını da saklayabilecekleri bir dijital cüzdan için kolları sıvadı.

Konu ile ilgili açıklama Facebook'un kripto para biriminden sorumlu David Marcus'tan geldi. The Information dergisine konuşan Marcus, Facebook'un dijital parayı piyasaya sürmek için hazırlık içinde olduğunu ve şirket yetkililerinin bu yıl Novi adlı dijital cüzdanı piyasaya sürmek için çalıştıklarını söyledi.

Novi’yi, şirkette geliştirilmekte olan ve dolara sabitlenmiş bir dijital para birimi Diem’e paralel olarak piyasaya sürmeyi tercih ettiklerini kaydeden Marcus, Diem için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu bu nedenle Novi’nin daha önce piyasaya sunulabileceğini belirtti.

Facebook, kripto para piyasasına ilk olarak 2019'da Libra ile dahil olmuştu. 2020'de ise Libra'nın adı Diem olarak değiştirilmiş ve operasyon merkezi "stratejik bir değişimin" parçası olarak İsviçre’den ABD’ye taşınmıştı.

banner34