banner23

banner26

banner24

Facebook Hindistan'da oluşan açığı kapatmaya hazırlanıyor

TikTok'un son dönemlerde yaşadığı sorunlardan dolayı piyasada fırsat kollayan Facebook, TikTok'un karşısına yeni uygulaması ile çıkması bekleniyor.

TEKNOLOJİ 16.08.2020, 08:49
Facebook Hindistan'da oluşan açığı kapatmaya hazırlanıyor
banner34

TikTok'un son dönemlerde yaşadığı sorunları fırsat kollayan Facebook, TikTok'un karşısına yeni bir yenilikle çıkmaya hazırlanıyor. Facebook daha önce TikTok klonu Lasso uygulamasını piyasaya sürmüş, daha sonra da Instagram üzerinden Reels'i kullanıcılarına sunmuştu. 

Facebook’un Techcrunch’a yaptığı açıklamaya göre, kısa videolar isimli özellik artık akışta kullanıcılara sunulacak ve kullanıcılar videoları farklı özelliklerle izleyebilecek. Ayrıca uygulamanın bazı özellikleri Facebook uygulaması kamerası ile entegre olması yönünde çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Facebook Hindistan'da oluşan açığı kapatmaya kararlı

Hindistan'da yasaklanan TikTok ve benzeri bir uygulamanın giriş yapmaması Facebook'u hızlandırdı. Ayrıca ülke nüfusunun fazla olması nedeniyle Facebook, yeni uygulaması üzerinde de sürpriz yenilikler üzerinde yoğunlaşıyor. Facebook'un Hindistan'da hızlı bir çalışmaya girişmesinin sebepleri arasında TikTok'un Hindistan'da yasak olması dikkat çekiyor.

TikTok Hindistan'a geri dönse bile şirketin Hindistan'da itibar kaybetmesi Facebook'un iştahını kabarttı. Bu girişimlerin ardından ise Hindistan'da Facebook servislerini kullanan sayının arttığı ifade edildi. 

29°
açık