banner23

banner24

Facebook, Manavgat’ta güvenlik özelliğini etkinleştirdi

Facebook, Manavgat’taki kullanıcılarına güvende olup olmadıklarını duyurabilecekleri Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini etkinleştirdi.

TEKNOLOJİ 30.07.2021, 20:03
Facebook, Manavgat’ta güvenlik özelliğini etkinleştirdi
banner46

Manavgat'ta yaşanan yangında insanların güvende olduklarını belirten bir özellik Facebook tarafından etkin hale getirildi. Facebook, Güvenlik Durumu Kontrolü özelliği ile Manavgat'ta yaşayan kullanıcılarına güvende olduklarını yakınlarına bildirebilecekleri ve yakınlarının da güvende olup olmadıklarını görebileceği bir hizmeti kullanıma sundu.

Kullanıcılar Manavgat için etkinleştirilen Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini kullandıkça ve yangından etkilenen diğer bölgelerde de konuyla ilgili paylaşım yapmaya devam ettikçe, özellik diğer bölgeler için de etkin hale gelecek.

Bölgede bulunan kullanıcılar, Facebook'tan güvende olup olmadıklarını soran bir bildirim aldıklarında, “Güvendeyim”e tıklayıp güvende olduklarını bildirebilecek.

Güvenlik kontrolü nasıl yapılır?

Bir afet durumunda Facebook üzerinden, bir başkasının güvende olup olmadığını sormak için ise şu adımlar izlenebiliyor:

1- Kriz Yardım Merkezi'ne gidin ve Türkiye'nin Antalya İlinin Manavgat İlçesinde Orman Yangınları sayfasını seçin.

2- Kriz sayfasında Güvenlik Durumu Kontrolü'ne tıklayın.

3- Bölgedeki Arkadaşlar'ın altında Güvende Olduğu Bildirilmiş ve Henüz Güvende Olduğu Bildirilmemiş arkadaşlarınızın listelerini görürsünüz. Bir Facebook arkadaşınızı adını kullanarak aratmak isterseniz arama çubuğunu kullanın.

4- Kişinin adının yanındaki Güvende Olup Olmadığını Sor'a tıklayın.

banner34
24°
açık