banner23

banner26

banner24

banner25

Facebook'tan Rusya'ya reklam yasağı

Facebook, Rusya devlet medyasının reklam yayınlamasını ve para kazanmasını yasakladı.

TEKNOLOJİ 28.02.2022, 10:28
Facebook'tan Rusya'ya reklam yasağı
banner34

İşgalci Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulanmaya devam ediyor.

Meta güvenlik politikası başkanı Nathaniel Gleicher Twitter'da yaptığı açıklamada, Meta'nın Rus devlet medyasının dünyanın herhangi bir yerinde reklam yayınlamasını veya Facebook üzerinden para kazanmasını yasakladığını söyledi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Rus devlet medyasının dünyanın herhangi bir yerinde platformumuzda reklam yayınlamasını veya para kazanmasını yasaklıyoruz. Ayrıca ek Rus devlet medyasına etiketler uygulamaya devam ediyoruz. Bu değişiklikler halihazırda uygulanmaya başlandı ve hafta sonuna kadar devam edecek.

Ukrayna'daki durumu yakından izliyoruz ve platformumuzdaki insanları korumak için attığımız adımları paylaşmaya devam edeceğiz.

Ukrayna'da Kilitli Profilleri kullanıma sunmanın yanı sıra, insanların hedef alınmasını önlemeye yardımcı olmak için Ukrayna'daki Facebook hesapları için "Arkadaşlar" listesini görüntüleme ve arama özelliğini de geçici olarak kaldırdık.

Ukrayna dışındaysanız ancak ülkede arkadaşlarınız varsa, buradaki talimatları izleyerek kendi görünürlük ayarlarınızı sıkılaştırarak onların korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Instagram'da, hesabınızı nasıl koruyacağınızla ilgili belirli adımlarla Ukrayna'da bir gizlilik ve hesap güvenliği uyarısı yayınlıyoruz.

Güvenlik ekiplerimiz, ortaya çıkan tehditleri izlemeye ve kötü niyetli faaliyetlere karşı zorlamaya devam edecek."

18°
açık