banner23

banner26

banner24

Facebook'tan ünlü isimleri korumak için yeni önlem

Facebook; siyasetçi, aktivist gibi ünlü isimleri küçük düşüren içeriklerden korumak için taciz politikalarını geliştireceğini duyurdu.

TEKNOLOJİ 14.10.2021, 13:04
Facebook'tan ünlü isimleri korumak için yeni önlem
banner34

Facebook, kamuya mal olmuş ünlü kişileri küçük düşüren zararlı içerikleri kaldırmak için taciz politikalarını genişleteceğini bildirdi.

Facebook'un Küresel Güvenlik Sorumlusu Antigone Davis zararlı içeriklerin kaldırılmasına yönelik "Platformumuzda zorbalık ve tacize izin vermiyoruz ancak bu olduğunda harekete geçiyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu değişiklikler ile dünyanın çeşitli yerlerindeki  muhalifler, gazeteciler ve  aktivistler için daha fazla koruma sağlanacak.

Facebook ayrıca bir grup kişinin başka bir kullanıcıya zorbalık yapmak için koordine ettiği tacizleri de yasaklayacağını açıkladı. Söz konusu değişiklikler, bütün Facebook kullanıcıları için de geçerli olacak.

Eski Facebook çalışanı Frances Haugen, şirketin çoğu zaman kullanıcıların çıkarları yerine kazanç sağlamayı tercih ettiğini söylemişti.  Şirket bir süre sonra çocukları korumak için tasarlanmış, onları platformdan ayrılmaya teşvik eden bir özellik de dahil olmak üzere yeni özellikler sunacağını duyurmuştu.

23°
açık