banner23

banner24

Google’dan “Haritalar” uygulamasında yeni adım

Google'ın Haritalar uygulamasında yapılacak güncelleme ile sürücüler, çıkacakları yolculuklarda kullandıkları rotada ne kadar maliyetle karşılaşacaklarını öğrenebilecek.

TEKNOLOJİ 25.08.2021, 15:35
Google’dan “Haritalar” uygulamasında yeni adım

Google, Haritalar uygulamasına getireceği yeni güncelleme ile sürücülerin, yaptıkları yolculuklarda ne kadar maliyetle karşılaşacaklarını öğrenmesini sağlayacak.

Dünyada ve Türkiye’de pek çok sürücü Google’ın ücretsiz olarak sunduğu “Haritalar” uygulamasından yararlanıyor. Google algoritması, sürücülerin A noktasından B noktasına en hızlı şekilde ulaşabileceği rotaları hesaplıyor ve bununla ilgili sürücülere tavsiyelerde bulunuyor.

Fakat Google’ın trafik durumunu da değerlendirdiği yazılımı, kullanıcılara her zaman en kısa veya en ucuz/ücretsiz rotayı sunmuyor. Bu durumda bazı kullanıcılar, Google’ın önerdiği rotayı seçtiği zaman istemedikleri maliyetlerle karşılaşabiliyor.

Google’ın “Haritalar” uygulamasında Türkiye için yapacağı güncelleme neticesinde sürücüler çıkacakları yolculuklarda karşılaşacakları geçiş ve yol kullanım ücretlerini öğrenebilecekler.

Google’ın bu güncelleme üzerinde çalıştığı öğrenildi ancak sistemin ne zaman kullanıma açılacağı bilinmiyor.

banner34