banner23

banner24

HackKaradeniz'in son başvuru tarihi 26 Haziran

TEKNOFEST kapsamında düzenlenecek olan ve birbirinden yetenekli 'hacker'ları bir araya getirecek olan HackKaradeniz Yarışması'na son başvuru tarihi 26 Haziran.

TEKNOLOJİ 14.04.2022, 12:14
HackKaradeniz'in son başvuru tarihi 26 Haziran

Dünya çapında olağanüstü bir yarışmaya ev sahipliği yapan TEKNOFEST, HackKaradeniz Yarışması ile birbirinden yetenekli 'hacker'ları bir araya getiriyor.

Hack Karadeniz ile genç 'hacker'lar, dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş gerçek yaşam siber saldırı senaryoları ile becerilerini sergileyecek.

Bu yıl düzenlenecek HackKaradeniz yarışması, katılımcıların siber güvenlik alanındaki teorik bilgilerinin beraberinde pratik uygulama becerilerinin de ön plana çıkacağı bir yapıda gerçekleştirilecek. Bu yılki yarışmanın temel hedefi lise ve üniversite seviyesindeki gençlerin siber güvenlik alanına ilgilerini artırmak olarak belirlendi.

Bu kapsamda Türkiye genelinde yer alan lise ve üniversitelerden başvuracak yarışmacılar, en fazla dört kişilik takımlar oluşturarak gerçek hayatta karşılaşılabilecek siber olay senaryoları üzerinde yetkinliklerini sergileyecek.

Ön seçim aşamasında başarılı olan genç yetenekler; farklı zorluk ve karmaşıklık seviyelerine sahip zorlukları içeren jeopardy tarzı bir CTF olan 2.ön seçim mücadelesine hak kazanacak.

Yarışmada birinciliği elde eden takıma 75.000 TL ödül verilecek. İkinci takım 50.000 ve üçüncü takım ise 25 bin ile ödüllendirilecek.

Yarışmaya; lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin dışında üniversite mezunları katılabilecek.

Başvurular, https://hackkaradeniz.com/ üzerinden yapılacak ve 26 Haziran'da sona erecek.

banner34