banner23

banner24

HAVELSAN'dan 6. Teknoloji Paneli

HAVELSAN, yapay zekâ alanında gelecek vizyonunu ve hedeflerini ele aldığı 6. Teknoloji Paneli'ni gerçekleştirdi.

TEKNOLOJİ 21.02.2022, 16:26
HAVELSAN'dan 6. Teknoloji Paneli

Türkiye'nin öncü savunma ve teknoloji firmalarından olan HAVELSAN, yapay zekâ çalışmalarında yol göstericilik yapıyor.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç'un da Türkiye'nin yapay zeka vizyonu ve Ulusal Yapay Zekâ Stratejisi hakkında bilgiler verdiği panelde, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Balcısoy ile Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Sezgin yapay zeka çalışmalarını anlattı.

HAVELSAN'ın yapay zeka odaklı proje sunumlarında ve Yapay Zeka ve Geleceğin HAVELSAN'ı konulu panelde mevcut çalışmalar, vizyon ve hedefler ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı AR-GE ve Teknoloji Yönetimi Dairesi uzmanları da savunma sanayiinde yapay zeka çalışmaları hakkında bilgi verdi.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Celal Sami Tüfekci, askeri alanda geleceğin ordusu, geleceğin muharebe alanı gibi konsept çalışmalarına birçok ülkenin başladığını, HAVELSAN'ın da bu alanda önemli çalışmalar yaptığını dile getirdi.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar ise "AR-GE harcamalarında yapay zekâya ayırdığı payın ve bu alanda yetkin personel sayısının artışıyla gelecekte HAVELSAN’ı çok önemli bir noktaya taşıyacağız." şeklinde konuştu.

"Zekada zaman yolculuğu" konulu sunumda yapay zekanın tarihsel süreci içindeki rolü ele alınırken, etkinliğin sonunda "Teknolojiye Katkı" ödül töreni gerçekleştirildi.

banner34