banner23

banner24

HAVELSAN imzalı Airbus A-320 THY'ye teslim ediliyor

HAVELSAN tarafından Türk Hava Yolları için geliştirilen Airbus A-320 Neo Tam Uçuş Simülatörü, teslimat için gün sayıyor.

TEKNOLOJİ 06.02.2022, 11:03
HAVELSAN imzalı Airbus A-320 THY'ye teslim ediliyor

Türkiye’nin en büyük, dünyanın da ilk 10 simülatör üreticisi olan HAVELSAN, askeri uçuş simülatörleri dışında, sivil uçuş simülatörlerinde de önemli bir başarı elde ediyor.

2018 yılında Türk Hava Yolları ile imzalanan sözleşme kapsamında daha önce bir adet Boeing 737 NG Tam Uçuş Simülatörünü teslim eden HAVELSAN, şimdi de Airbus A-320 Neo Tam Uçuş Simülatörünün teslimatına hazırlanıyor.

Avrupa Sivil Havacılık Otoritesi EASA’nın en yüksek sadakat seviyesini gösteren Level D sertifikasına sahip olan Airbus A-320 Tam Uçuş Simülatörü, pilotların eğitimi için büyük önem taşıyor.

Simülatörde oluşturulan her türlü hava şartı ve arıza/emercensi durum senaryosu sayesinde pilotların gerçek bir uçuşta yaşanabilecek durumlara karşı hazırlıklı olmaları sağlanıyor.

Boeing 737 NG simülatöründen sonra Airbus A-320 Neo simülatörü de, Türk Hava Yolları’nın pilot eğitimleri için kullandığı simülasyon merkezinin yerlileşmesi açısından büyük önem taşıyor.

HAVELSAN, sözleşme kapsamında Airbus A320 ve Boeing 737 Max platformlarına ait 5’i tam uçuş simülatörü olmak üzere 11 adet simülatörü Türk Hava Yolları’na teslim etmiş olacak.

HAVELSAN’ın sivil uçuş simülatörleri ihracat potansiyeli yüksek ürünler olarak da dikkat çekiyor.

banner34