banner23

banner24

Huawei yeni arama motorunu kullanıcılarıyla geliştiriyor

Huawei, Google'a alternatif olması adına üzerinde çalışmalar yaptığı arama motorunu geliştirirken kullanıcılardan yardım alıyor.

TEKNOLOJİ 20.11.2020, 17:25
Huawei yeni arama motorunu kullanıcılarıyla geliştiriyor

Çin menşeli teknoloji şirketi Huawei, Google'a alternatif olması için yeni bir arama motoru geliştiriyor. Petal Search isimli arama motorunu geliştirirken kullanıcıların geri dönüşlerinden faydalanıyor. 

Geçerli geri bildirimler hediye sahiplerini belirleyecek

Petal Search'ü deneyerek geri bildirimler ileten kullanıcılar, bu yardımları neticesinde arama motorunun gelişimine fayda sağlamakla kalmayacak aynı zamanda hediyeler de kazanacak. Hediye verilecek kullanıcıların en çok geri bildirim yapan kişiler olmasına karar verildi. Geri bildirimler için son tarih de 3 Aralık 2020 olarak belirlendi. Geri bildirimlerin sayısının yanında "geçerli" olmaları da hediyeler için öne sürülen şartlar arasında bulunuyor. Kazananların Huawei Community sayfasından duyurulmasına karar verildi. 

Petal Search arama motoru, AppGallery ile doğrudan entegre bir şekilde çalışıyor ve birçok farklı kaynaktan aynı anda arama yapabiliyor. Güvenlik kontrollerine de önem verildiği öne sürülüyor. 

banner34