banner23

banner24

Instagram çocuklar için yeni önlemler alıyor

Instagram, yeni geliştirdiği tedbirler ile 18 yaşını doldurmamış bireyleri koruma altında tutarak güvenliğini sağlamak istiyor.

TEKNOLOJİ 17.03.2021, 11:57
Instagram çocuklar için yeni önlemler alıyor
banner46

Instagram, çocukları korumaya yönelik yeni önlemler almaya hazırlanıyor.

Amerika merkezli sosyal medya uygulaması Instagram, 18 yaşını doldurmayan bireylere yetişkinler tarafından direk mesaj atılmasına izin vermeyecek.

Instagram’ın bu önleminden sonra yetişkin bireyler istediği kişilere rahatça mesaj atamayacak ancak çocuklar mesaj atan kişiyi takip ediyorsa o zaman mesajını görüntüleyebilecek.

Bu özelliğin yanında Instagram ayrıca, 18 yaşından küçüklere art arda takip isteği gönderen kişileri de işaretleyecek. Bu işaretle birlikte çocuklar, birden fazla çocuğu takip eden yetişkine mesaj atmadan önce Instagram tarafından bilgilendirilecek.

Instagram tarafından yapılan yazılı açıklamada ise, "Instagram'da gençleri korumak bizim için önemli. Bugün, en genç topluluk üyelerimizi güvende tutmak için devam eden çabalarımızın bir parçası olarak yeni özellikler ve kaynaklarla ilgili güncellemeleri paylaşıyoruz. Ayrıca gençlerin güvenliğine odaklanmış özel ekiplerimiz var ve geliştirdiğimiz özellikleri bilgilendirmek için uzmanlarla yakın bir şekilde çalışıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Instagram ayrıca reşit olmayan kişilerin hesap açarken tespit edilebilmesi için yapay zeka teknolojisinin kullanılacağını da açıkladı.

banner34
16°
açık