banner23

banner24

Instagram'dan video paylaşımında yeni karar

Popüler sosyal medya platformu olan Instagram, video paylaşım şeklini değiştirerek tüm videoların Reels şeklinde yayınlanması için adımlar atmaya başladı.

TEKNOLOJİ 03.07.2022, 10:23
Instagram'dan video paylaşımında yeni karar
banner34

Fotoğraf ve video paylaşımı yapılan sosyal medya platformu Instagram yeni bir özellik getiriyor.

Instagram'da bundan sonra tüm videolar Reels olarak paylaşılacak.

Yapılan açıklamalarda yeni özelliğin video deneyimini kolaylaştırmak için atılmış bir adım olduğu ifade ediliyor; ancak özelliğin bilinmeyen yönleri de akıllarda soru işareti bırakıyor.

İlk kez sosyal medyada duyulan daha sonra Instagram tarafından doğrulanan bu özelliğin ne zaman uygulamaya geçeceği bilinmiyor.  

Yeni özellik test edilmeye başlandı 

Instagram yeni getirdiği bu özellikte çeşitli testler yapmaya başladı. Test programında olan kullanıcılara bir bildirim gönderiliyor. Bu bildirimde videoların artık Reels olarak paylaşılacağı ifade ediliyor.

Reels olarak paylaşılan video diğer kullanıcılar tarafından remikslenebileceği ifade ediliyor; ancak hesabı gizli olan kullanıcılar tarafından paylaşılan Reels videolar yalnızca takipçileri tarafından görülüp remikslenebilecek. Instagram hesabı herkese açık olan kullanıcılar ise remiks özelliklerini kapatabileceklerini ifade etti.

27°
parçalı bulutlu