banner23

banner26

banner24

banner25

İsmail Demir: Mühendislik ve Ür-Ge konusunda zamanında attığımız tohumlar yeşerdi

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, THY Teknik A.Ş.'nin ürettiği ESİNTİ isimli hava aracını paylaşarak Mühendislik ve Ür-Ge konusunda zamanında atılan tohumların yeşermesini görmekten mutlu olduklarını açıkladı.

TEKNOLOJİ 25.09.2021, 15:07
İsmail Demir: Mühendislik ve Ür-Ge konusunda zamanında attığımız tohumlar yeşerdi
banner34

5'inci gününde de bitmeyen coşkuyla devam eden TEKNOFEST'21'de sergilenen yerli araçlar ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Sergilenenler arasında Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.'nin ürettiği ESİNTİ isimli hava aracı da bulunuyor.

Büyük ilgi gören ESİNTİ, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in de paylaşımlarına yansıdı. İsmail Demir resmî Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile ESİNTİ'yi; Mühendislik ve Ür-Ge konusunda zamanında atılan tohumların yeşermesi olarak değerlendirdi.

Başkan Demir, ESİNTİ ile ilgili yaptığı paylaşımında, "Mühendislik ve Ür-Ge konusunda zamanında attığımız tohumların yeşermesini görmekten mutlu olduk. Yeni hava aracı ESİNTİ hayırlı olsun. Eski çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum." ifadelerine yer verdi.

ESİNTİ

80 kg faydalı yük taşıyabilen ve maksimum 407 kg kalkış ağırlığına sahip ESİNTİ'nin seyir irtifası 6.500 feet. ESİNTİ ayrıca 48.4 km menzile sahip ve saatte 115 km hız yapabiliyor.

hedefleniyor.öncelikle kargo taşımacılığı ve organ nakli gibi görevlerde, sonrasındaysa hava taksi görevlerinde kullanılması ESİNTİ'nin

24°
parçalı az bulutlu