banner23

banner26

banner24

Jandarma'dan kripto para operasyonu

Ordu İl Jandarma Komutanlığı tarafından kripto para üretimi yaptığı tespit edilen şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda; 6 anakart, 25 ekran kartı, 25 riser, 9 ram bellek, 9 güç kaynağı gibi çok sayıda malzeme ele geçirildi.

TEKNOLOJİ 27.10.2021, 10:02
Jandarma'dan kripto para operasyonu
banner34

Teknolojinin ilerlemesiyle duymaya alışık olunmayan suçlar da gün yüzüne çıkmaya başlıyor.

Ordu'da kripto para üretimi yaptığı tespit edilen 4 kişi Ordu İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şüpheliler, ellerindeki 6 anakart, 25 ekran kartı, 25 riser, 9 ram bellek, 9 güç kaynağı, 15 soğutucu fan ve çok sayıda suç unsuru malzeme ile yakalandı.

Operasyon, Jandarma Genel Komutanlığı'nın resmî Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Yapılan paylaşımda, "Ordu İl Jandarma Komutanlığınca kripto para üretimi yaptığı tespit edilen şahıslara Altınordu'da yapılan operasyonda; -6 anakart, -25 ekran kartı, -25 riser, -9 ram bellek, -9 güç kaynağı, -15 soğutucu fan ve çok sayıda suç unsuru malzeme ele geçirilerek 4 şüpheli yakalanmıştır." ifadelerine yer verildi.

Gözaltına alınan 4 kişinin, 6495 Sayılı Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Kanununa Aykırılık/Yasak Cihaz ve Programlar Suçuna Muhalefetten gözaltına alındığı aktarıldı. Ele geçirilen malzemelerin 560 bin lira olduğu değerlendiriliyor.

27°
açık