banner23

banner24

Konya Bilim Festivali devam ediyor

7 Ekim'de kapılarını açan ve büyük bir katılımla devam eden Konya Bilim Festivali, çeşitli etkinliklerle ve savunma sanayii ürünlerinin sergileriyle her yaştan ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor.

TEKNOLOJİ 08.10.2021, 13:10
Konya Bilim Festivali devam ediyor

Binlerce öğrenci ve bilim meraklılarının yoğun katılımıyla gerçekleşen ve bu yıl 8'incisi düzenlenen Konya Bilim Festivali tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye'nin en büyük savunma sanayii firmalarının ürünlerinin sergilendiği Konya Bilim Festivali 10 Ekim'e kadar bilim meraklılarına kapılarını açık tutacak. 

Çeşitli etkinlikler, atölyeler, yarışmalar ve sahne gösterilerinin düzenlendiği Konya Bilim Festivali; çocuklar gençler ve diğer katılımcılara unutulmaz keyifli dakikalar yaşatıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, MEB, İçişleri Bakanlığı ve MSB'nin himayelerinde ve TÜBİTAK, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN ve TUSAŞ gibi dev savunma sanayii firmalarının sponsorluğunda düzenlenen festival ile yenilikçi ve araştırmacı bireylerin yetişmesini desteklemek ve bilimi toplumun her kesimine sevdirmek amaçlanıyor.

Millî Muharip Uçak, GÖKBEY,  CEZERİ, BAYRAKTAR TB-2, PUSAT ve ATAK gibi Türkiye'nin yerli ve millî savunma sanayii ürünlerini ziyaretçilerle bir araya getiren Konya Bilim Festivali'nin bugünkü sürprizi Türk Yıldızları olacak. TEKNOFEST'te ziyaretçilerin akıllarında büyük bir iz bırakan Türk Yıldızları, Konya semalarında bir gösteri düzenleyecek.

Konya Bilim Merkezi'nde düzenlenen festivale katılmak için herhangi bir kayıt yaptırma zorunluluğu bulunmazken, festival alanına HES kodu ile giriş yapılabiliyor.

banner34