banner23

banner24

Leidos ve HawkEye 360, istihbarat verileri için ortak oldu

ABD merkezli savunma ve havacılık şirketi Leidos, 5 milyon dolarlık bir yatırım yaparak uzay tabanlı radyo frekansı (RF) veri ve analitik şirketi HawkEye 360'ın yatırımcısı ve stratejik ortağı oldu.

TEKNOLOJİ 07.01.2022, 16:33
Leidos ve HawkEye 360, istihbarat verileri için ortak oldu

Leidos’un D Serisi finansman turuna katılarak yaptığı yatırımla HawkEye 360, toplam D Serisi fon miktarını 150 milyon dolara çıkarmış oldu.

Bu yatırım ile Leidos, HawkEye 360'ın radyo frekansı istihbarat verilerini gelişmiş bir analitik oluşturmak için kullanabilecek.


[Görsel: www.prnewswire.com]

Leidos Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Paul Engola yaptığı açıklamada: “HawkEye 360'a ve onların jeo-uzamsal istihbarat çözümlerini geliştirmek için yenilikçi çalışmalarına yatırım yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu yatırım aynı zamanda, ABD ve müttefiklerinin çıkarlarını korumak için çalışan müşterilerimize cesur çözümler sunmak için yenilikçi yollar yaratacaktır.” dedi.

HawkEye 360; doğru bir şekilde deniz ve kara tabanlı radar sistemlerinden, L-bant uydu cihazlarından, acil durum fenerlerinden, VHF deniz telsizlerinden, UHF bas konuş telsizlerinden ve çeşitli emitörlerden toplanarak tespit edilen ve daha sonra coğrafi konumu belirlenen, tanımlanan ve şirketin takımyıldızı tarafından farklılaştırılan radyo frekansı verilerini işleyip naliz ederek eyleme dönüştürülebilir içgörüler sağlayan ABD merkezli bir jeo-uzamsal analiz şirketidir.

banner34