banner23

banner26

banner24

LinkedIn de Clubhouse'a rakip oluyor

Profesyonel iş ağı platformu Linkedln, uygulamaya Clubhouse gibi sesli sohbet özelliği eklemek için çalışmalara başladı.

TEKNOLOJİ 31.03.2021, 16:06
LinkedIn de Clubhouse'a rakip oluyor
banner34

Sohbet özellikli sosyal medya ağı Clubhouse, dijital ortamdaki rekabeti artırmaya devam ediyor.

Sosyal medya platformları, Clubhouse’tan esinlenip kendine yeni bir uygulama geliştirirken popüler olan sosyal medya uygulamaları ise Clubhouse’un sesli konuşma özelliğinden yararlanarak kendi uygulamalarını da bu yönde geliştirmek için adım atıyorlar.

LinkedIn de Clubhouse'a benzer mantıkta çalışan canlı bir sohbet özelliği üzerinde çalıştığını açıkladı.

LinkedIn, ses deneyiminin kullanıcıların profesyonel kimlikleriyle bağlantılı olacağını; konuşma, yorum yapma ve başka bir şekilde içerikle etkileşimde bulunma konusunda kendilerini nasıl rahat hissedeceklerse o yolu izlemeleri konusunda seçenekler sunulacağını belirtti.

LinkedIn sözcüsü Suzi Owens yaptığı açıklamada, ses özelliğinin gelişimini onaylarken "LinkedIn konuşmalarında yaklaşık yüzde 50 büyüme görüyoruz. Profesyonel kimliğinizle bağlantılı benzersiz bir ses deneyimi yaratmak için bazı erken testler yapıyoruz. Üyelerimize topluluklarıyla bağlantı kurmaları için daha fazla yol sağlamak için LinkedIn'in etkinlikler ve gruplar gibi diğer bölümlerine nasıl ses getirebileceğimize bakıyoruz.” ifadelerini kullandı.

LinkedIn’in, sesli konuşma özelliği için henüz bir tarih açıklanmazken deneme testlerine çok yakın bir sürede başlanılacağı düşünülüyor.

27°
açık