banner23

banner24

LinkedIn Türkiye'ye temsilci atayacak

TikTok'un ardından, sosyal iş ağı ve paylaşım platformu LinkedIn'in de Türkiye'ye temsilci atayacağı duyuruldu.

TEKNOLOJİ 16.01.2021, 15:40
LinkedIn Türkiye'ye temsilci atayacak
banner46

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter'dan yaptığı paylaşım ile TikTok'un ardından LinkedIn'in de Türkiye'ye temsilci atayacağını aktardı. 

Sayan yaptığı paylaşımda sosyal medya yasasına da değindi. Türkiye'de faaliyet gösteren ve 1 milyonu aşkın erişime sahip olan platformlara yönelik bir temsilci atama zorunluluğu olduğunu hatırlatan Sayan, daha önce; Google, Youtube, VKontakte, TikTok ve Dailymotion platformlarının temsilci atadığını belirtti. 

Ömer Fatih Sayan yeni düzenlemenin hedeflerine değinerek "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tıpkı Avrupa Birliği vatandaşları gibi taciz, siber zorbalık, taklit hesap, özel hayatın gizliliğini ihlal gibi şikayetlerini artık direkt muhataplarına iletecek. Sağlayıcılarda vatandaşlarınızın taleplerini en hızlı şekilde çözüme kavuşturacak." ifadelerini kullandı.

Şirketlere çağrıda bulunan Bakan Yardımcısı Sayan, "Sağlayıcılara çağrımız reklam yasağı ya da bant daraltma cezası gelmeden temsilcilerini ülkemizde görevlendirmeleri. Unutmadan; reklam yasağının uygulamasını BDDK, TCMB, VDK ve ilgili tüm kamu kurumları hassasiyetle denetleyecek. Reklam veren şirketlere ayrıca ceza kesilecek." ifadelerini ekledi. 

banner34
16°
açık