banner23

banner26

banner24

banner25

Mısır ve Avusturya arasında 8,5 milyon avroluk demiryolu anlaşması

Avusturya, demiryollarının iyileştirilmesi ve tren sayısının arttırılması konusunda Mısır ile 8,5 milyon avro değerinde anlaşma imzaladı.

TEKNOLOJİ 10.08.2021, 13:12
Mısır ve Avusturya arasında 8,5 milyon avroluk demiryolu anlaşması
banner34

Mısır Uluslararası İşbirliği Bakanı Rania Al Mashat ve Avusturya'nın Kahire Büyükelçisi Georg Stillfried, Mısır Ulusal Demiryolları'nın (ENR) geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için 8,5 milyon avroluk anlaşma imzaladı. 

Daily News Egypt'in haberine göre anlaşma demiryollarının güvenliğinin iyileştirilmesi, işletme verimliliğinin arttırılması, tren sayısının arttırılması ve yıllık bakım maliyetlerinin düşürülmesini içeriyor.

Anlaşma hakkında konuşan Avusturya'nın Kahire Büyükelçisi Georg Stillfried, ''Mısır'ın demiryolu altyapısını uzmanlık, teknoloji ve bilgi alışverişi yoluyla geliştireceğiz. Mısır hükümeti ile iş birliğini geliştirmekten memnuniyet duyuyoruz.'' ifadelerini kullandı. 

Mısır Uluslararası İşbirliği Bakanı Rania Al Mashat ise Mısır'ın 2030 vizyonuna vurgu yaparak, ''Projelerimiz, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) ile uyumlu şekilde devam ederek Mısır'ın 2030 vizyonuna hazır olmasını sağlayacak. Bu kapsamda ilişkilerimizin 1970'li yıllara dayandığı Avusturya, çok önemli bir partner konumunda.'' dedi.

17°
parçalı bulutlu