banner23

banner26

banner24

banner25

Neuralink'ten klinik araştırma görevlisi ilanı

2022 yılında beyin çiplerini insanlara implante etmeyi planlayan Elon Musk'ın nöroteknoloji şirketi Neuralink, klinik araştırma görevlileri almak için ilan verdi.

TEKNOLOJİ 21.01.2022, 13:33
Neuralink'ten klinik araştırma görevlisi ilanı
banner34

Beyin çipiyle insanlar üzerinde yapılacak deneyler için onay bekleyen Neuralink, beyin implantında klinik denemeleri yürütmek amacıyla bazı klinik araştırma görevlilerini işe almak için ilan verdi.

Russian Today'in haberine göre, bir klinik araştırma direktörü ve bir klinik araştırma koordinatörü işe almak için ilan veren Neuralink, ilanda "en yenilikçi doktorlardan ve en iyi mühendislerden bazılarıyla ve Neuralink'in ilk klinik deney katılımcılarıyla birlikte çalışacaklarını" mesajını verdi.

Direktörün klinik araştırma ekibine liderlik edeceğini ve yardımcı olacağını kaydeden şirket, “hızlı tempolu ve sürekli gelişen bir ortamla gelen düzenleyici etkileşimler” geliştireceğini de belirtti.

Elon Musk, Aralık ayında ABD Gıda ve İlaç Dairesi'nin (FDA) test plan onayını bekleyen Neuralink, beyin çiplerinin 2022'de insanlara implante edilmesini tahmin ettiklerini söyledi.

Neuralink daha önce beyin çiplerini bir makak maymunu ve bir domuzun beyninde test etmişti. 

16°
parçalı az bulutlu