banner23

banner26

banner24

Nijerya 2022 uzay çalışmaları bütçesini onayladı

Nijerya Federal Meclisi, 2022 uzay çalışmaları için ayrılan 17 trilyon NGN (41 milyar dolar) değerindeki bütçeyi onayladı.

TEKNOLOJİ 01.01.2022, 15:23
Nijerya 2022 uzay çalışmaları bütçesini onayladı
banner34

Nijerya 2022 yılında da uzay çalışmalarına yoğunlaşacak.

Africa Space News'in haberine göre Nijerya Federal Meclisi, 2022 uzay çalışmaları için ayrılan 17 trilyon NGN (41 milyar dolar) değerindeki bütçeyi onayladı. Kasım ayında Nijerya Devlet Başkanı Muhammed Buhari bütçe ile ilgili çalışmaların yapılmasını istemişti.

Bütçe ile beraber Nijerya 2025 yılına kadar uydu filosuna NigComSat-2 ve NigComSat-3 isimli iki yeni uydu daha eklemeyi planlıyor. Yeni fırlatılacak uydular haberleşme başta olmak üzere geniş bant hizmetleri, tele-eğitim, doğrudan eve yayın gibi birçok hizmet sunacak.

Eylül ayında Nijerya'nın başkenti Lagos'ta, Nigeria Communications Satellite (NIGCOMSAT) paydaşlar forumu düzenlenmiş ve forumunda konuşan başkan Dr. Alale hizmetin kalitesinin ve müşteri deneyiminin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, ''NIGCOMSAT'ın yeni uyduları için 2 yan şirketi SUBCO ve Uydu Altyapı Şirketi'nin (SIC) onay aldı. Kalite ve müşteri deneyimi ilk önceliğimiz. Geçen yılın sonlarında, daha doğrusu Eylül 2020'de başka bir dönüm noktasına ulaşıldı. Fransa'dan Thales Alenia Space ve Madagaskar'daki Hava Seyrüsefer Güvenliği Ajansı (ASECNA) ile bir Uydu Tabanlı Büyütme Sistemi (SBAS) sağlamak için iş birliği yapmaya başladık.'' ifadelerini kullanmıştı.

29°
az bulutlu