banner23

banner24

PNetworks ve L&N’den iş birliği

PAVO GRUP bünyesindeki şirketlerden olan PNetworks firması ile L&N bugün yaptıkları lansmanda, iş birliğine gittiklerini duyurdu.

TEKNOLOJİ 17.03.2022, 14:23
PNetworks ve L&N’den iş birliği

Türkiye'nin veri güvenliğinin temel dayanağı olarak görülen yerli üretim switch'lerin kamu kurumlarında ve özel sektördeki kullanım alanları artıyor.

Küresel pazarda switch alanındaki faaliyetleri ile Türk mühendisliğinin başarısını dünyaya tanıtan PNetworks firması, kamu sektörüne L&N’yi iş ortağı olarak belirlediğini duyurdu.

“Türkiye’nin verisi Türkiye’nin switch’ine emanet” sloganı ile tanıtımı yapılan ve Türkiye’de geliştirilen ilk yerli ve özgün switch olma özelliğini taşıyan PNetworks switch’leri, Türkiye'nin verisinin güvenliğinin sağlanmasında kritik rol üstlenecek.

PNetworks tarafından Teknopark İstanbul’da geliştirilen yerli switch’ler (ağ anahtarlama cihazı), küresel pazarda da ABD’li ve Çinli şirketlerle mücadele edecek.

Bilgi teknolojileri alanında sistem entegratörü olarak, kamu ve özel sektör müşterilerine hizmet veren L&N firması da “Türkiye’nin ilk yerli switch’i” olan PNetworks switch’lerini kamu kurumlarının hizmetine sunacak.

Düzenlenen lansmanla iş birlikleri duyuran PNetworks ve L&N firmaları adına açıklamalarda bulunan PNetworks Genel Müdürü Ömer Ragıp Özkan, switch’lerin Türkiye'nin haberleşme altyapısının en kıymetli ürünleri arasında olduğunu söyledi.

PNetworks Genel Müdürü Ömer Ragıp Özkan,

“Switch’lerin, ülkemizin veri güvenliğinin temel taşlarından biri olduğunu düşünüyoruz. PNetworks olarak bu alanda yaptığımız çalışmaların ise tam bağımsız savunma sanayii ve milli teknoloji hamlesi için vazgeçilmez olduğunu biliyoruz. Bu bilinç ve farkındalıkla ürünlerimizin çeşitliliğini her geçen gün geliştiriyor ve güncelliyoruz.

Türkiye’nin ilk yerli ve milli switch’i olma özelliğine sahip switch’lerimiz, haberleşmenin gerektiği her alanda güvenli hizmetin adresi olmuş durumda.”

PNetworks Switch’leri

Bilgisayar, yazıcı, kamera ve benzeri ağ cihazlarının ve diğer ağların birbirine bağlanmasını sağlayan switch'ler, cihazlar ve ağlar arasında hızlı, güvenli ve kaliteli bir şekilde iletişim gerçekleştirilmesini, ağların yönetilebilmesini sağlayarak izlenebilirliğini artırıyor. Stratejik ağ ekipmanları olarak tanımlanan switch'ler, telekomünikasyon altyapıları, veri merkezleri, iş yeri ve konutlar gibi haberleşmenin gerektiği her alanda kullanılabiliyor.

Bu stratejik ağ ekipmanları, telekomünikasyon altyapıları, veri merkezleri, iş yeri ve konutlar gibi haberleşmenin gerektiği her alanda kullanılıyor. Pnetworks'ün switch'leri, endüstriyel fansız tasarım, -40/+70 derece sıcaklık aralığında çalışabilme, 100 Uplink seçenekleri, her porttan PoE+ desteği, Layer 2 anahtarlama protokolleri, IEEE 1588v2 PTP ve Sync-E desteği, Layer 3 statik yönlendirme ve güç yedekliliği opsiyonları gibi teknik özellikler sunuyor.

banner34