banner23

banner24

ROKETSAN Akademi’den TUA'ya eğitim

ROKETSAN Akademi tarafından gerçekleştirilen Uzay Fırlatma Sistemleri Bilgilendirme Programında sertifika töreni düzenlendi.

TEKNOLOJİ 09.09.2021, 13:47
ROKETSAN Akademi’den TUA'ya eğitim
banner46

Türk savunma sanayiinin en önemli firmalarından olan ROKETSAN, savunma sanayii alanında yaptığı atılımı uzay alanına da taşıyor.

Özellikle Savunma Sanayii Başkanlığı ile 2018 yılanda imzaladığı Mikro Uydu Fırlatma Sistemi (MUFS) sözleşmesi ile uzay alanında büyük yatırımlara başlayan ROKETSAN, ROKETSAN Akademi vasıtasıyla verdiği eğitimlerde de uzayı ön planda tutuyor.

Türkiye Uzay Ajansı, 23-24-30 Ağustos ve 1 Eylül 2021 tarihlerinde ROKETSAN Akademi tarafından gerçekleştirilen Uzay Fırlatma Sistemleri Bilgilendirme Programına katılım sağladı ve program sonunda sertifika töreni düzenlendi. Fırlatma Sistemleri Daire Başkanı İsmail Aktaş eğitimi veren ROKETSAN çalışanlarına katkılarından ötürü teşekkür belgesi takdim etti.

Özellikle ROKETSAN Akademi’nin Türkiye Uzay Ajansı’na (TUA) verdiği “Uzay Fırlatma Sistemleri Bilgilendirme Programı” eğitimi ROKETSAN’ın uzay alanındaki uzmanlaşmasını tekrar gözler önüne serdi.

Mikro Uydu Fırlatma Sistemi (MUFS) ve daha birçok uzay projesinin içinde bulunan ROKETSAN, Türkiye’nin uzay ligine çıkmasında önemli bir rol oynayacak.

banner34
19°
parçalı bulutlu