banner23

banner26

banner24

banner25

Rollic Games'ten milli başarı

Türkiye merkezli yerli oyun firması Rollic Games, ABD'li oyun şirketi Zynga şirketine 168 milyon dolar karşılığında satıldı.

TEKNOLOJİ 06.08.2020, 12:22
Rollic Games'ten milli başarı
banner34

Türkiye’de kurulan oyun şirketleri dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor.

Kısa bir süre önce Peak Games’i satın alan ABD’li oyun şirketi Zynga, bu seferde Türkiye’den başka bir oyun şirketi Rollic Games'i satın aldığını açıkladı.

Rollic Games, kısa süre içerisinde ABD ve dünya listelerinde en çok indirilen oyun sıralamasında 3 farklı oyun ile girip dünya devlerinin ilgisini üzerine çekmeyi başardı.

Konuyla ilgili bazı açıklamalar yapan Zynga CEO'su Frank Gibeau,"Hyper-casual kategorisinin 2020'de dünyada en hızlı büyüyen yayıncılarından olan Rollic'in bünyemize katılmış olmasından dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz. Rollic arkasında müthiş yaratıcı bir ekibe sahip. Rollic ve Zynga birlikte çok daha hızlı büyüyecek." ifadelerini kullandı.

Rollec Game tarafından anlaşmanın 1 Ekim'de sonlanacağı ve Rollic'in oyunlarının bu tarih itibarıyla Zynga'nın kontrolüne geçeceği açıklandı. 

Rollic'in satılmasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da sosyal medya hesabından "Sermayesi akıl ve inovasyon olan genç girişimlerimiz global oyun pazarında başarı hikayeleri yazmaya devam ediyor." diyerek Rollic Games’i tebrik etti.

20°
parçalı bulutlu