banner23

banner26

banner24

banner25

Rolls-Royce, Suudi Arabistan'a motor tedarik edecek

Rolls-Royce ile Suudi Arabistan Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (KAUST) arasında süper hesaplama tesisi için motor anlaşması imzalandı.

TEKNOLOJİ 12.04.2021, 12:02
Rolls-Royce, Suudi Arabistan'a motor tedarik edecek
banner34

İngiliz firması Rolls-Royce, süper hesaplama tesisi kuracak olan Suudi Arabistan'ın Suval kentindeki Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (KAUST) ile kritik motor parçaları tedariği için anlaşma imzaladı. Tedarik bedelinin ''çift haneli milyonlar'' olduğu ve İngiliz firmasının KAUST'a önümüzdeki aylarda 12 MTU Kinetic PowerPacks tedarik edeceği belirtildi. 

Arab News'in haberine göre Rolls-Royce Power Systems CEO'su Andreas Schell anlaşmadan duyduğu memnuniyeti belirterek, ''İhracat, dinamik kesintisiz güç kaynakları alanında yakın zamanda genişleyen uzmanlığımızın boyutunu gösteriyor ve bu büyük bir başarı.'' dedi.

Motorların, nemli ortamlara ve 50 derece sıcaklığa dayanacak şekilde tasarlandığı, KAUST'ın süper hesaplama tesisine ve veri merkezine temiz, şartlandırılmış güç kaynakları sağlamak için kullanılacağı belirtildi. Tesiste kullanılacak motorlar Belçika'da üretilecek ve daha sonra Birleşik Arap Emirliklerine getirilerek birkaç işlemden geçirilecek. 2021'in sonunda ise Suval'daki süper hesaplama tesisinde kurulumu başlayacak. Tedarik kapsamında Tedarik kapsamı ayrıca orta gerilim anahtarlama ve transformatörlerin yanı sıra iki kontrol istasyonu da teslim edilecek.

11°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur