banner23

banner26

banner24

Rusya Twitter'a bir ceza daha kesebilir

Twitter, Rusya'da yasaklı içerikleri kaldırmaması sebebiyle yaklaşık 54 bin dolarlık (4 milyon ruble) yeni bir para cezasına çarptırılabilir.

TEKNOLOJİ 02.12.2021, 15:07
Rusya Twitter'a bir ceza daha kesebilir
banner34

Rusya, Twitter'ın yasaklı içerikler kaldırması konusunda kararlılığını sürdürüyor. Moskova’da mahkemeye Rusya İdari Suçlar Kanunu’nun yasaklı içeriklerin silinmesiyle ilgili maddesi uyarınca Twitter’a karşı hazırlanan yeni bir idari protokol sunuldu.

Sputnik'in haberine göre Twitter, Rusya tarafından 4 milyon rublelik (54 bin dolar) yeni bir para cezası alabilir. Bu cezanın gerekçesi ise sosyal medya platformu Twitter'ın, Rusya'da yasaklı içerikleri kaldırmaması olacak.

Rusya’nın medya düzenleme kurumu Roskomnadzor’un Başkan Yardımcısı Vadim Subbotin konuya ilişkin açıklama yaptı. Subbotin; Google, Facebook ve Twitter'ın hala 5 bin 500 yasaklı içeriği silmediğini ve bu sitelere 140 milyonun üzerinde ceza kesildiğini söyledi.

Silinmesi istenen içeriklerin toplumsal veya dini anlaşmazlıkları kışkırtabilecek, uyuşturucu kullanımı ve intihara özendirici paylaşımları içerdiği belirtildi.

29°
az bulutlu